• Bezpieczeństwo
  • ABC Bezpieczeństwa

    Korzystając z bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej zawsze przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa.

    • NIGDY nie podawaj nikomu przez Internet lub telefon swoich danych osobowych, identyfikatorów ani haseł.
    • Nie instaluj oprogramowania i nie ściągaj aplikacji pochodzących z nieznanych źródeł.
    • Nie otwieraj maili od nieznanych nadawców, nie klikaj w załączniki do wiadomości czy smsów, które wydają Ci się podejrzane (np. pochodzą od firmy kurierskiej, chociaż niczego nie zamawiałeś w sklepach internetowych albo od dostawcy energii, z którym nie masz podpisanej umowy).
    • Nie klikaj w linki prowadzące do stron rzekomo aktualizujących Twoje certyfikaty bezpieczeństwa lub system transakcyjny – bank NIGDY o to nie prosi w mailach.
    • Uważaj na wiadomości, w których ktoś prosi Cię o dopłatę do jakiejś transakcji – upewnij się, najlepiej dzwoniąc do danej osoby lub firmy, czy prośba jest prawdziwa.
    • Nie wysyłaj kodów BLIK nawet osobom znajomym, które proszą Cię o to przez Facebooka, messangera lub inny serwis społecznościowy, najlepiej zadzwoń i zapytaj, czy rzeczywiście ktoś miał do Ciebie taką prośbę.
    • Korzystaj zawsze z aktualnego systemu operacyjnego oraz z aktualnych aplikacji. Zabezpiecz swój komputer aktualnym oprogramowaniem antywirusowym.
    • Korzystaj z poprawnych, czyli trudnych do rozszyfrowania haseł do komputera i do bankowości internetowej. Silne hasło powinno składać się z co najmniej 8 znaków, zawierać wielkie i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne. Nie zapisuj haseł ani ich nie przekazuj innym osobom.
    • Ustal bezpieczne limity przelewów internetowych i płatności kartą. Łatwo je zmienisz w bankowości elektronicznej.
    • Korzystaj z bankowości elektronicznej na własnym sprzęcie i w miejscu z zaufanym Internetem. Unikaj logowania w miejscach typu kino, kawiarnia, publiczne hot-spoty.
    • Zawsze po zakończeniu korzystania z bankowości internetowej klikaj w przycisk „Wyloguj”.
    • Logując się na stronę bankowości internetowej, sprawdź poprawność adresu i szyfrowanie połączenia (adres powinien zaczynać się od https://... a obok powinien być widoczny symbol zamkniętej kłódki). Sprawdź także dokładnie poprawność adresu URL pod kątem literówek i niestandardowych znaków, które bardzo często nie są widoczne na pierwszy rzut oka.
    • Zawsze zwracaj uwagę na komunikaty o błędach certyfikatów wyświetlane przez przeglądarkę internetową. Zrezygnuj z transakcji, jeśli cokolwiek wzbudzi Twoje wątpliwości.
    • Nie instaluj na swoim komputerze programów z nieznanych źródeł.
    • Na komputerze korzystaj z klawiatury ekranowej wprowadzając hasło.
    • Śledź informacje oraz komunikaty publikowane na stronie Banku oraz przesyłane na Twoją skrzynką w systemie bankowości elektronicznej.
    • Jeśli ktoś dzwoni do Ciebie podając się za pracownika banku, jeśli otrzymujesz wiadomości, których nadawcy podszywają się pod bank lub po prostu coś Cię zaniepokoiło w związku z przelewami, zadzwoń na naszą Infolinię.

    PAMIĘTAJ w przypadku czasowej niedostępności Twojej bankowości elektronicznej zachowaj spokój i nie ulegaj panice. Taki jest właśnie cel cyberprzestępców – wywołanie paniki, strachu i chaosu. Nie wspieraj ich w tym. Nie kieruj się również anonimowymi opiniami czy komentarzami np. z mediów społecznościowych czy forów internetowych. Upewnij się, że to wiarygodne informacje a nie „fake newsy”.


    W celu bezpiecznego logowania do portalu bankowości  internetowej nie używaj wyszukiwarek internetowych (Google, Yahoo, Bing i inne) - gdyż znalezione odpowiedzi mogą odsyłać do nieprawidłowych lub fałszywych stron.

    Aby zalogować się do rachunku, przejdź na stronę banku: www.bskrasnystaw.pl i znajdź przycisk „Zaloguj” lub wpisz ręcznie adres strony logowania: https://rwd.bskrasnystaw.pl

    Upewnij się, że znalazłeś się na właściwej stronie:

    • upewnij się, że adres zaczyna się od https://
    • upewnij się, że w przeglądarce wyłączona jest funkcja zapamiętywania haseł internetowych. Nie powierzaj również swoich danych logowania żadnym aplikacjom do zarządzania hasłami
    • sprawdź, czy w oknie przeglądarki przed adresem strony pojawił się znak kłódki – to oznacza, że połączenie jest szyfrowane, czyli wszystkie dane wymieniane między Twoją przeglądarką a serwerami banku są zaszyfrowane.
    • sprawdź prawidłowość certyfikatu bezpieczeństwa - certyfikat powinien być wystawiony dla Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie.
    Certyfikat jest:
    wystawiony dla rwd.bskrasnystaw.pl
    wystawiony przez: GeoTrust EV RSA CA G2
    ważny od 2023-04-13 do 2024-04-12

    Hasło do logowania w serwisie ustalasz samodzielnie, możesz je zmieniać w serwisie bankowości internetowej po zalogowaniu się do konta.

    Bezpieczne hasło powinno zawierać

    • minimalna długość hasła powinna zawierać 8 znaków, maksymalne 20 znaków
    • możliwość użycia małych i dużych liter (łącznie z polskimi znakami), cyfr, znaków specjalnych,
    • hasła muszą zawierać przynajmniej jedną literę i cyfrę,

     

    CyberbezpiecznyzBSv1

    Jak utworzyć bezpieczne hasło - wskazówki

    Hasła są jednym z podstawowych sposobów, w jaki możemy udowodnić, kim jesteśmy. Używanie silnych haseł jest niezbędne aby chronić swoją tożsamość oraz informacje.

    Prawdopodobnie znasz wiele wskazówek na temat tego, jak utworzyć hasło, dlatego postaramy się uporządkować to, co już wiemy, z tym, co najlepsze, aby utworzyć dobre i bezpieczne hasło. 

    Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa zalecają, aby hasła tworzyć przy użyciu trzech losowych słów. Po prostu je połączysz, na przykład „kawatramwajryba” lub „ścianacienkikoszula”.

     

    Możesz wybrać słowa, które zapadają w pamięć, ale powinieneś unikać takich zwrotów, które mogą być łatwe do odgadnięcia, takich jak „jedendwatrzy” lub są ściśle związane z tobą osobiście, jak: imiona i nazwiska członków rodziny lub zwierząt domowych.

    Sposoby ataku na konta użytkowników

    Istnieje kilka sposobów, w jaki cyberprzestępcy mogą próbować zaatakować konta użytkowników. Wiele z nich opiera się na atakach celowanych w używane hasła, więc spójrzmy na kilka z nich: 

    Zbyt łatwe hasła 

    Powinieneś postarać się, aby twoje hasło nie było łatwe do odgadnięcia. Wszyscy wiemy, że hasła chronią rzeczy, które są dla nas cenne, ale to nie powstrzymuje ludzi przed używaniem najpopularniejszych haseł, w tym „hasło”, „123456”, „qwerty”, „piłka nożna” i tak dalej.  

    Jedno hasło do wielu witryn 

    W mediach często pojawiają się historie o tym, że cyberprzestępcy łamią dużą liczbę haseł z witryn, które nie zapewniły im odpowiedniej ochrony. Jeśli ponownie używasz tego samego hasła w wielu witrynach (tzw. recycling hasła), a cyberprzestępcy włamują się do jednej witryny, mogą wypróbować odzyskane hasła w innych witrynach, z których korzystasz. 

    Keylogging 

    Istnieje pewien rodzaj złośliwego oprogramowania, który raz zainstalowany w systemie próbuje rejestrować naciśnięcia klawiszy - w tym hasła. Oczywiście wpłynie to na każde wprowadzone hasło, bez względu na to, jak jest skomplikowane. Najlepszą metodą obrony tutaj jest utrzymywanie aktualnego oprogramowania.

    Trzy losowe słowa

    Jeśli powstrzymanie cyberprzestępcy chcącego złamać Twoje hasło opiera się na długich i złożonych hasłach, to skąd pochodzi metoda trzech losowych słów? Cóż, bardzo długie i złożone hasła niekoniecznie są najlepszą opcją z wielu powodów: 

    Nie wszystko to matematyka 

    Matematyka jest świetna, ale nie kosztem użytkowników. Naprawdę trudno jest zapamiętać wiele skomplikowanych, unikalnych haseł. To, co się dzieje, polega na tym, że opracowujemy mechanizmy radzenia sobie, które są dobrze znane cyberprzestępcom, i które mogą oni wykorzystać w celu zaatakowania naszych kont. 

    Jak na ironię, używanie długich i złożonych haseł czasami po prostu ułatwia zadanie atakujących. Na przykład użycie słowa „Pa55word!” Może być zgodne z zasadami witryny, ale jest złym hasłem, ponieważ jest dość przewidywalne. Zazwyczaj, jeśli cyberprzestępca ma zaszyfrowane hashe, łamie hasła bez względu na obowiązujące na witrynie zasady. 

    Trudne do zgadnięcia 

    Trzy dobrze dobrane losowo słowa mogą być dla Ciebie łatwe do zapamiętania, ale niełatwe do odgadnięcia dla osób trzecich. Zapewniają dobry kompromis między ochroną a użytecznością.  

    Ostatecznie wybór sposobu tworzenia hasła należy do Ciebie, ale mamy nadzieję, że te wytyczne pomogą w podjęciu nieco bardziej świadomych wyborów dotyczących hasła. 

    Tworzenie i zapamiętywanie silnych haseł

    Przy zakładaniu konta w dowolnej witrynie może pojawić się „dylemat hasła". Jest to wybór między podaniem słabego hasła, które łatwo zapamiętać, a silnego hasła, które trudno zapamiętać. 

    Poniżej przedstawiono kilka porad dotyczących tworzenia silnego hasła. 

    Długość hasła 

    Wybierz hasło o długości co najmniej 8 znaków. Jeszcze lepsze jest dłuższe hasło, składające się z 12 lub 14 znaków. Pamiętaj, że niektóre witryny, systemy operacyjne lub aplikacje posiadają wymagania co do minimalnej długości hasła. 

    Złożoność hasła 

    Hasło powinno zawierać co najmniej jeden znak z każdej z następujących grup: 

    • Małe litery 
    • Duże litery 
    • Liczby 
    • Znaki specjalne 

    Użycie frazy 

    Wybierz łatwy do zapamiętania cytat, piosenkę lub frazę i użyj pierwszej litery z każdego słowa. Używaj liter różnej wielkości. Pamiętaj, aby uwzględnić również liczby i symbole, zastępując nimi litery lub całe słowa. 

    Słowa „Mam dwadzieścia lat" można na przykład zapisać jako M@m2dzie$ciAl4T>. 

    Możesz skorzystać z poniższych reguł, żeby je odpowiednio zmodyfikować, choć pamiętaj, że możesz zastosować swoje zasady: 

    • zamień a na @ 
    • zamień s na $ 
    • zamień spację na % 
    • zamień małe „o” na 0 
    • zamień i na ! 

    Np. Mam psa zapisz jako M@m%p$@. 

    Podczas tworzenia hasła zastosuj poniższe reguły: 

    1. Hasło nie powinno być takie samo jak nazwa użytkownika lub część tej nazwy, 
    2. Hasło nie powinno być imieniem nikogo z naszego najbliższego otocznia (członka rodziny, znajomego ani zwierzaka),
    3. Hasło nie powinno zawierać danych osobowych Twoich lub Twojej rodziny. Mowa tu o informacjach, które łatwo zdobyć, takie jak data urodzenia, numer telefonu, numer rejestracyjny samochodu, nazwa ulicy, numer mieszkania/domu itd., 
    4. Nie używaj sekwencji kolejnych liter, liczb lub innych znaków. Na przykład: abcd, 1234, QWERTY 
    5. Nie używaj pojedynczego wyrazu dowolnego języka pisanego normalnie lub wspak, ani tego wyrazu poprzedzonego lub/i zakończonego znakiem specjalnym lub cyfrą.
    6. Nie używaj więcej niż 3 kolejnych znaków na klawiaturze (takie jak abc lub 123) 
    7. Nie używaj więcej niż dwóch kolejno powtarzających się ciągów znaków (bbbb2bbb) 
    8. Nie używaj oczywistych wyrażeń, takich jak wpuscmnie 
    9. Jeśli używasz jednego z tych haseł natychmiast je zmień!!!
    • 123456123456789,qwerty,password,1234567,12345678,12345,iloveyou,111111,123123,abc123,qwerty123,1q2w3e4r, admin,qwertyuiop,654321,555555,lovely,7777777,welcome,888888,princess,dragon,password1,123qwe,
       

    Zalecane sprawdzone metody tworzenia haseł

    Twórz za każdym razem unikatowe hasło 

    Gdy zmieniasz hasło do istniejącego konta, nie powinno ono być takie samo jak poprzednie hasło. Nie zmieniaj też go nieznacznie. Na przykład: z hasło1, na hasło2 itp. 

    Nie zapisuj haseł 

    Tworzenie bardzo silnego hasła i zapisywanie go na papierze jest równie złą decyzją, co tworzenie łatwego do zapamiętania hasła bez zapisywania go. Nigdy nie należy zapisywać hasła na papierze. Jeśli chcesz zawsze nosić hasła ze sobą, użyj narzędzia do zarządzania hasłami działającego na nośniku USB i zabierz go ze sobą. 

    Nie używaj tego samego hasła w dwóch witrynach 

    Kuszące jest utworzenie jednego zestawu haseł dla wszystkich kont e-mail, innego dla wszystkich witryn bankowych, jeszcze innego dla wszystkich używanych witryn społecznościowych, itd. Oprzyj się tej pokusie i używaj unikatowych haseł dla każdego z kont. 

    Nie wpisuj hasła, gdy ktoś patrzy Ci przez ramię 

    Jest to szczególnie ważne, jeśli piszesz powoli, szukasz liter na klawiaturze i używasz jednego palca, bo osoba patrząca Ci przez ramię może bardzo łatwo odgadnąć wtedy hasło. 

    Nigdy nie wysyłaj hasła w wiadomości e-mail 

    Jeśli nigdy nie zapisujesz haseł, taka możliwość nie powinna wystąpić. Jednakże często hakerzy wysyłają wiadomości e-mail, podszywając się pod pracowników pomocy technicznej i prosząc o dane logowania i hasło. Wiarygodne witryny i organizacje nigdy nie poproszą o nazwę użytkownika i hasło w wiadomości e-mail lub przez telefon. 

    Zmieniaj hasło natychmiast, gdy zostanie naruszone 

    Jeśli masz choć cień podejrzenia, że ktoś mógł ukraść Twoje hasło, zmień je natychmiast. 

    Nie wpisuj hasła na komputerze, który nie należy do Ciebie 

    Jeśli to możliwe, nie używaj do logowania się w witrynach zawierających poufne informacje, na przykład bankowych, komputera, któremu nie ufasz. Hakerzy często używają programów rejestrujących naciśnięcia klawiszy (keylogger), co pozwala im zarejestrować każdy tekst wpisany w systemie, w tym hasła. 

    Bezpieczny komputer powinien mieć zawsze:

    1. Legalny system operacyjny (Windows, Linux etc.)
      1. Zalecamy regularne aktualizowanie swojego oprogramowania o poprawki, publikowane najczęściej na stronach producentów danego oprogramowania.
      2. Użytkownikom systemu Windows zalecamy regularne odwiedzanie stron poświęconych bezpieczeństwu używanego systemu: http://www.microsoft.com/windows i stosowanie się do publikowanych tam zaleceń.
    2. Uruchomione oprogramowanie typu firewall;
    3. Uruchomione i aktualne oprogramowanie antywirusowe i zabezpieczające przed internetowymi robakami, a także uruchomione oprogramowanie zabezpieczające przed spy-ware i ad-ware
    4. Uruchomione oprogramowanie antyspamowe

    Internet rzeczy – ułatwia życie, ale też może stanowić zagrożenie.

    CyberbezpiecznyzBS Bezpieczestwo domowej przestrzeni

    Wirusy, trojany, ransomware i rootkit - wszystkie te słowa opisują to samo. Są to programy używane przez cyberprzestępców do infekowania komputerów i urządzeń. Złośliwe oprogramowanie może przynieść dużo szkód – potrafi wykradać hasła i pliki, uniemożliwić dostęp do systemu, co może skończyć się żądaniem okupu ze strony przestępców. Jak chronić się przed takimi programami, przypominamy w ramach kampanii „Jak chronić się w internecie – nie tylko podczas Europejskiego Miesiąca Bezpieczeństwa.

    Czym jest malware?

    Oprogramowanie używane do wykonywania złośliwych działań określane jest jako malware. W języku angielskim stanowi połączenie słów „złośliwe” i „oprogramowanie”. Cyberprzestępcy starają się zainstalować malware na komputerach lub urządzeniach przenośnych, by je kontrolować bądź uzyskać dostęp do ich zawartości. Po instalacji może być ono wykorzystywane do śledzenia aktywności właściciela sprzętu w sieci, może wykradać hasła i pliki lub wykorzystywać system użytkownika do atakowania innych. Malware może nawet uniemożliwić dostęp do plików i zażądać zapłacenia przestępcy okupu w zamian za odzyskanie nad nimi kontroli.

     

    Popularnym rodzaje malware wykorzystywanym przez cyberprzestępców jest ransomware. Po zainfekowaniu systemu ransomware szyfruje wszystkie pliki na komputerze lub dysku twardym, blokując do nich dostęp. Następnie użytkownik otrzymuje powiadomienie, że jeśli chce znów skorzystać z komputera albo plików, musi zapłacić cyberprzestępcom okup, zwykle w postaci waluty cyfrowej, takiej jak Bitcoin.

     

    Wiele osób błędnie sądzi, że malware to problem spotykany wyłącznie w systemach Windows. Choć system ten jest częstym celem (co wynika z jego popularności), malware zagraża każdemu sprzętowi, np. komputerom Mac, smartfonom i nawet elektronicznym nianiom.

     

    Po co cyberprzestępcom malware?

    Złośliwe oprogramowanie nie jest obecnie tworzone jedynie przez ciekawskich hobbystów i hakerów-amatorów. Ich autorami są także wyrafinowani cyberprzestępcy. Po co to robią? Odpowiedź jest prosta: dla pieniędzy. Im więcej komputerów i urządzeń cyberprzestępcy zainfekują, tym więcej zarobią. Dzięki zainfekowanym komputerom lub urządzeniom mogą zarabiać pieniądze np. w wyniku sprzedaży wykradzionych danych, wysyłania spamu e-mailem, przeprowadzania ataków lub wymuszeń. To często zorganizowany proceder.

    Naszą czujność powinny wzbudzić m.in.:

    • dziwna lub pilna wiadomość od współpracownika, zawierająca nietypowe sformułowania lub niewłaściwy podpis,
    • pilny e-mail lub SMS, który nakłania do naruszenia naszych zasad,
    • niewiarygodnie pozytywna wiadomość. Pamiętaj: wygrana na loterii, o której pierwszy raz słyszysz, to oszustwo!

     

    Jak się chronić przed złośliwym oprogramowaniem?

    Do wykrywania i powstrzymywania malware służy często oprogramowanie antywirusowe. Jednak antywirus nie może powstrzymać ani usunąć wszystkich złośliwych programów. Cyberprzestępcy wciąż wprowadzają innowacje, opracowując nowe i coraz bardziej wyrafinowane malware, które mogą uniknąć wykrycia. Z kolei dostawcy programów antywirusowych stale aktualizują swoje produkty, zwiększając możliwości wykrywania malware. Pod wieloma względami przypomina to wyścig zbrojeń, w którym obie strony próbują się przechytrzyć.

    Niestety, złoczyńcy są zwykle krok przed nimi. W związku z tym zalecamy korzystanie z programów antywirusowych na komputerach i (jeśli to możliwe) urządzeniach przenośnych oraz regularne aktualizowanie ich do najnowszej wersji. Pamiętajmy jednak, że antywirus nie wykryje i nie powstrzyma wszystkich malware.

     

    Oto kilka dodatkowych rad, które pomogą ci się ochronić:

    • Im aktualniejsze jest twoje oprogramowanie, tym mniej luk w zabezpieczeniach mają twoje systemy i tym trudniej je zainfekować. Dlatego upewnij się, że twoje systemy operacyjne, aplikacje i urządzenia mobilne zawsze są zaktualizowane.
    • Zachowaj czujność. Cyberprzestępcy będą próbowali cię podejść tak, by zainfekować twój komputer za pomocą załączników do e-maili lub złośliwych odnośników. Zdrowy rozsądek stanowi najlepszą obronę.
    • Kopie zapasowe są nieodzowne. Często to jedyny sposób uporania się z zainfekowaniem malware. Upewnij się, że z zawartości komputerów i urządzeń przenośnych regularnie tworzone są kopie zapasowe.
    • Najlepszą obroną przed malware jest aktualizowanie oprogramowania, instalowanie zaufanego oprogramowania antywirusowego od renomowanych dostawców i zachowanie czujności odnośnie wszelkich prób podstępnego zainfekowania twojego systemu.

    Bezpieczni w mediach społecznościowych – praktyczne wskazówki

    3CyberbezpiecznyzBS media spo

    Plaga wyłudzeń w internecie stale rośnie. Wiele z nich dotyczy zakupów na platformie OLX. O tym jak ustrzec się przed przejęciem środków zgromadzonych na naszym koncie, albo nawet przejęciem samego konta publikujemy dziś na poniżej infografice.

     2CyberbezpiecznyzBS Oszustwo na OLX

    Przybywa prób kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Przestępcy  w celu wyłudzenia danych stosują metody oparte na socjotechnice

     1CyberbezpiecznyzBS ataki socjotechniczne

     

    Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z filmami edukacyjnymi adresowanymi do Klientów banków. Opracowano je z myślą o Państwa bezpieczeństwie podczas koszystania z bankowości elektronicznej, zakupów w sklepach internetowych, ale też w celu popularyzacji bezpiecznych płatności bezgotówkowych. W filmach pojwiły się osoby znane i lubiane, które w prosty sposób zwracają uwagę na aspekty, którym warto poświęcić uwagę w dzisiejszych czasach.

    1. Uwaga! Oszustwa na pracownika banku

    2. Bankowość dla seniorów - zalety konta bankowego

    3. Uwaga! Fałszywe linki do płatności

    4. Uwaga! Oszukańcze serwisy internetowe oferujące inwestycje w kryptowaluty i rynku Forex

    5. Bądź cyberbezpieczny! – Odc. 1 "Nie daj się zwieść łatwym zarobkom!"

    6. Bądź cyberbezpieczny! – odc. 2 "Uważaj na fałszywe linki do płatności!"

    7. Bądź cyberbezpieczny! – Odc. 3 "Numer karty płatniczej to Twoje dane poufne!"

    8. Bądź cyberbezpieczny! – Odc. 4 "Rób kopie zapasowe!"

    9. Bądź cyberbezpieczny! – Odc. 5 "Czytaj, co autoryzujesz!"

    10. Bądź cyberbezpieczny! – Odc. 6 "Stosuj podwójne uwierzytelnienie!"

    11. Bądź cyberbezpieczny! – Odc. 7 "Uważaj na oszustwa „na pracownika banku”!"

    12. Bądź cyberbezpieczny! – Odc. 8 "Nie dopinguj hejtera!"

    13. CYBERBEZPIECZNA BANKOWOŚĆ 2021: Odc. 1. "Bezpieczne konto na selfie"

    14. CYBERBEZPIECZNA BANKOWOŚĆ 2021: Odc. 2. "Bezpieczny kantor bankowy"

    15. CYBERBEZPIECZNA BANKOWOŚĆ 2021: Odc. 3. "Bezpieczne płatności bezgotówkowe"

    Napisz do nas

    Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie - Centrala

    ul. Mostowa 25, 22-300 Krasnystaw
    e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

    Inspektor Ochrony Danych

    Karol Franus

    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

    Sekretariat

    tel. /82/ 576-17-18, fax. /82/ 576-31-67

    Rachunki osób fizycznych, oszczędności, rachunki rolnicze

    tel. /82/ 576-09-35 , /82/ 576-09-54

    Rachunki podmiotów gospodarczych, rozliczenia

    tel. /82/ 576-09-33, /82/ 576-09-52

    Kredyty na działalność

    tel. /82/ 576-09-46, /82/ 576-09-50, /82/ 576-09-57, /82/ 576-09-59

    Kredyty pomostowe

    tel. /82/ 576-09-57, /82/ 576-09-59

    Kredyty konsumpcyjne, rolnicze, mieszkaniowe

    tel.  /82/ 576-09-32, /82/ 576-09-58, /82/ 576-37-35 wew 71

    Rozliczenia walutowe

    tel./82/ 576-09-41, /82/ 576-09-43

    Windykacja

    tel./82/ 576-09-26, /82/ 576-17-18 wew76

    Wydział Produktów Bankowych i Marketingu

    tel./82/ 576-09-29